A Civilsuli, azaz a Civil és közéleti iskola 12 erdélyi nagyvárosba ellátogató hétvégi, népfőiskola-szerű rendezvénycsomag, amelynek programjait ezen a hétvégén Szatmárnémetiben rendezték meg.
A Civilsuli célja az, hogy az erdélyi magyar fiatalok érdeklődését felkeltse a civil szféra és a közéleti kérdések iránt, és elősegítse közvetlen tájékozottságukat az említett területeken, összefüggésben a demokratikus jogállam szabályai és az emberi jogok kérdéskörével.
A konferencia-sorozatot eddig Székelyudvarhelyen, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában rendezték meg, február 6-7-én pedig a szatmárnémeti Református Gimnázium adott otthont az előadásoknak.
A konferencia előadói ezúttal ismert közéleti személyiségek, valamint az adott témák kiváló szakértői voltak: Erdei Róbert, a City Rádió kereskedelmi igazgatója, aki Rádió - a város hangja? címmel tartott előadást szombaton délelőtt fél tizenegytől, Dr. Héjja Botond, a Crest Csoport igazgatója a Civil és üzleti szféra kapcsolatáról beszélt, de előadást tartott többek között Ilyés Gyula, Szatmárnémeti polgármestere is, aki a megyeszékhely szabadidős lehetőségeit, fejlesztési terveit ismertette.
A vasárnap délelőtt nem indult azonban zavartalanul a szervezők számára, hiszen az utolsó nap előadója, Erdélyi Ilona, az Észak-alföldi Régió elnöke az utolsó pillanatban jelezte, hogy nem tud részt venni az eseményen.
„Bár az utolsó előadónk visszamondta a részvételét, az érdeklődők és a Magyar Ifjúsági Tanács képviselői között hangulatos beszélgetés alakult ki. A rögtönzött fórumon szó esett a pályázatírásról, készítésről, de a konferenciák alatt elhangzott előadások kapcsán felhozódott észrevételeket is megbeszélték a résztvevők" - mondta el portálunknak Bozsó Imre Lehel szervező.
A Civilsuli következő állomásai megyeszékhelyünk után Barót, Sepsiszentgyörgy, Brassó, Székelykeresztúr és Kolozsvár.
Szatmárnémetiben járt a hétvégén a Civilsuli